Burcunuzu çın Şekilde Edebiyat

Astrolojik tahminlerde başlangıç ​​noktası, ekseriya burç olarak bilinen astrolojik haritadır. Grafiğin sağlıklı ve düzgün bir şekilde çizilmesi önemlidir. Hatalı kazalardan ve beyanlardan kaçınmak bâtınin sorgulamak ve doğruluğunu saptama eylemek gerekir. Bu günlerde, bilgisayar burçları çok yaygındır ve hatalara eğilimlidirler.

Bir burç onarmak sinein üç asıl girdi gereklidir - tevellüt dönemı, veladet zamanı ve doğum yeri. Doğum saatinin düzeltilmesi ancak mahir bir astrolog aracılığıyla bünyelabilir. Bunun dâhilin, tevellüt bir zamanlar düzeltmeleri olanaklı etmek için temelı geçmiş vakaları zamanlamaları ile sabitleme etmesi gerekir. Bazı doğumun geceleyin gerçekleştiği tarihler konusunda kelle karışıklığı yaşhatırar. Eskiden, Hindistan'da haftanın sıra doğumundan bir sonraki devir doğumuna denli sürdüğü düşünülüyordu. Savaş senelerında saatler farklı dakika dilimleri derunin ileri tuzakındı. Bazı yıl Vikram döneminde verilir. Bu tarz şeylerin bilgisi bir astrolog derunin hayati ögönen taşır. Bir astrolog, ıtır manuel olarak kestirim etmekten habersizce olmamalıdır.

İki kitap eğer olmazsa olmaz. Biri ölçün efemeris ve ötekisi Raphael'in "Konut Tabloları". Üç şart şurtı süreciyle, mevlit saati ve tarihi için gezegen boylamlarına ulaşılır. Hayalet gezegen olan Rahu (Caput) yürekin ortalama boylam dikkate alınır. Ketu (Cauda), farklı bir saye gezegen, Rahu'nun konumuna çapraz olarak zıttır. Karmik gezegenler olarak da adlandırılırlar. Rahu-Ketu ekseni tahminlerde önemlidir. Astrolog, rastgele Yükselen burç hesaplama bir gezegenin geri deprem edip etmediğini not etmeyi unutmamalıdır. Retrograd bir gezegen, haritadaki yerleşimine destelı olarak farklı özetlar verir.

'Ayanamsa' yahut presesyon da not edilmelidir. Efemeris, Sidereal yahut Nirayana yöntemine dayanıyorsa, ayanamsa'nın çıbayanlmasına icap yoktur. Ardından, veladet yerinin enlem ve boylamını belirleyin. Verilen saat ölçünlü saatte ise yöresel veladet saatini bulun. Star doğum döneminı belirleme edin ve boylam ciğerin gerekli düzeltmeleri yapın. Boylam batı veya doğu mümkün. Raphael'in tablolarından yükselen burcun (yükselen) zirvesini hamiş eylemek ciğerin bu bilgiyi kullanın. Zirveyi hesaplamak bağırsakin tekrar üç şart şurtını uygulayın. Tablolar başkaca 10., 11. ve 12. evlerin esaslangıç ​​noktalarını da verir. Equal House sistemi izlenirse, yükselen ve 10'un temellangıç ​​çizgileri yeterlidir. Tablolar Sayana veya Tropikal sistemdeki serlangıç ​​noktalarını verdiğinden, Nirayana yahut Sidereal kellelangıç ​​noktalarını elde geçirmek bâtınin ayanamsa çırefikalmalıdır.

üs harita hazırlandıktan sonrasında, doğumdaki 'dasa'nın dengesi, doğumdaki kocaoğlann boylamından hesaplanacaktır. Geniş olarak izlenen tip "Vimshottari" doğrusu 120 senelik döngüdür. 'Dasa' kişinin varoluş hali veya yaşam koşulunun hâkimiyet sürmesi manaına gelir. Hintli astrolog, doğumdaki iniş ve çışitaları bundan inceler. Batı'da yönlü astroloji uygulanmaktadır. Hintli astrolog hassaten 'Gochara'yı veya uygulanan gezegen boylamlarını kullanır. Bunun dışında, 'Ashtakavarga' (sekiz kesim) ile müşterek 'gochara'ya da başlangıçvurulur. Vesair türetilmiş hesaplamalar arasında 'vargas', 'balas', 'arudha' vb. bulunur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *